امروز

دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۱:۱۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

طی مراسمی با حضور مهندس محمدی شهردار زرند ،حاج مهدی برهانی رئیس و اعضاء شورای شهر ،رشیدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سومین تفاهمنامه همکاری بین شهرداری ،شورای شهر و اداره ارشاد اسلامی امضاء شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری زرند در این مراسم مهندس محمدی از همکاری همه جانبه شهرداری در راستای تحقق انتخاب زرند به عنوان پایتخت کتاب ایران گفت و افزود:انتخاب یک شهر به عنوان پایتخت کتاب می تواند منشاء تصمیم گیری های بسیار خوبی در زمینه های کتاب و کتاب خوانی خواهد شد .

 مهندس محمدی در ادامه افزود:موضوع پایتخت کتاب یک موضوع گسترده می باشد که گسترش این امر می تواند در تمامی زمینه های هنری ،فرهنگی ،اجتماعی و…تاثیر گذار باشد .

شهردار زرند به بحث مطالعه و افکار شهروندان اشاره کرد و گفت: مطالعه به مانند یک درخت می ماند که ریشه در افکار و ذهن افراد خواهد داشت و ثمر این افکار همان میوه و تصمیمات شهروندان خواهد بود .

منتخب شورای شهر زرند تصریح کرد: شهرداری زرند در همه زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری خود را یار و یاور مجموعه ارشاد ونهادهای شهرستان در راستای انتخاب زرند به عنوان پایتخت کتاب می داند و در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد .

وی با اعلام اینکه  همه ما باید در راستای غنا بخشیدن به فرهنگ کتاب و کتابخوانی همراه اداره ارشاد اسلامی باشیم گفت اگر  متولیان اصلی شهر در این راستا گام های اساسی را برندارند قطعا با مشکلاتی در این زمینه مواجه خواهیم شد .

وی از برگزاری برنامه های جانبی در راستای این امر مهم گفت و افزود: برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی ،برگزاری برنامه های شب شعر و … از سوی شهرداری را در آینده نزدیک اجرائی و عملیاتی خواهد شد .

حاج مهدی برهانی نژاد رئیس شورای شهر زرند نیز در این مراسم اجرای این امر را یکی از منافع شهر و شهرداری دانست و افزود: همه ما وظیفه داریم تا در راستای اجرای موفق این طرح همراه ارشاد باشیم .

برهانی نژاد تصریح کرد: کتاب و کتاب خوانی  و میزان گرایش به مطالعه ، امروزه یکی از شاخص‌های شهرهای توسعه یافته به شمار می رود  که متاسفانه در ایران این میزان  وضعیت مطلوبی ندارد .

رئیس شورای شهر زرند از آمادگی شورای شهر و شهرداری در راستای برنامه های فرهنگی گفت و اظهار داشت : یکی از دغدغههای حال حاضر مسئولین وجود فضاهای مجازی می باشد که هر چند این فضاها دارای مطالبی هستند و لی نمی توانند جای کتاب و کتابخوانی را بگیرند چرا که اکثر این مطالب ریشه علمی نداشته و ساخته و پرداخته ذهن افراد می باشند .

وی از خانواده به عنوان عمل موثر در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نام برد و گفت: امیدواریم در این راه بتوانیم از همراهی و همیاری سایر ادارات و نهادها نیز استفاده نمائیم .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از وجه تشابه شهردایر،شورای شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت و افزود: نگاه و دید خوب شهرداری زرند و اعضاء شورای شهر ما را ترغیب به برگزاری هر چه بهتر این رویداد خواهد کرد .

احمد رشیدی گفت: متاسفانه ادارات و نهادهای بزرگ در استان زیر بار این مسئولیت نرفته اند و شهرستان زرند با اتکا به توانمندی مدیران و مسئولان خود در این راستا گام پیش نهاده است و امیدواریم بتوانیم در این راه موفق باشیم .

وی از برگزاری این رویداد مهم به عنوان یک رویواد مهم فرهنگی و هنری برای شهر زرند نام برد و گفت: هرگز به دنبال برگزاری یک نمایش تبلیغاتی و یک شو  تبلیغاتی نبوده و نخواهیم بود بلکه به دنبال یک طرح ماندگار و ماندنی برای شهر زرند هستیم .

وی از امضاء تفاهمنامه بین همه ادارات ونهادهای شهرستان خبر داد و گفت: همه ادارات ونهادهای شهرستان باید در این طرح همراه و همیار مجموعه ارشاد باشند و اگر هر یک از ادارات در این امر کوتاهی کنند قطعاًطرح با مشکلاتی مواجه خواهد شد .

شایان ذکر است در ادامه تفاهمنامه همکاری شهرداری ،شورای شهر ،ارشاد اسلامی امضاء شد .

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

خواستگاری از کمک داور بازی در زمین فوتبال + تصاویر
اولین مدرسه دولتی شهر خانوک / تاریخ تاسیس ۱۳۱۰/۱۰/۲۰
اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی عکس برج میلاد تهران
تصاویر خبری گوناگون

تصاویر دیده نشده از اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب
استقلال یا پرسپولیس ؟!
خط آزاد – فیلمی که آمریکایی ها را به جان هم انداخت
خط آزاد – برخورد «معتدل» با حقوق های نجومی

محمدرضاطاهری؛ شب چهارم محرم ۹۵
حاج منصور؛ شب پنجم محرم ۹۵
حاج مجید بنی فاطمه؛ شب پنجم محرم ۹۵
مداحی حسین سیب‌سرخی شب چهارم محرم الحرام ۱۴۳۸

کاریکاتور/ خودروی جدید هیلاری کلینتون!!!
کاریکاتور/ تعهدات یخی!!!
کاریکاتور/ تورم تک رقمی در سفره مردم!!!
کاریکاتور/ کودکان جنگ !!!